^Powrót do góry

logo

Filtr
 • pilkanozna

  Dnia 27 października 9 uczniów wraz z opiekunem udało się do Włoszakowic, aby na hali sportowej wziąć udział w Półfinale Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w halowej piłce nożnej. W  turnieju uczestniczyły 4 szkoły gimnazjalne: z Lipna, Rydzyny, Włoszakowic i Dłużyny.

 • dPiątkowe przedpołudnie (23-10-2015r) przedszkolaki spędziły niezwykle pracowicie, przy pieczeniu ciasteczek. Prace szły gładko i sprawnie. Dzieci  wykrawały ciastka o różnych kształtach przy pomocy foremek. Następnie ciasteczka zostały upieczone w przenośnym piekarniku użyczonym przez jedną z mam, a dookoła rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach...

 • Photo519 października br. odbyła się w naszej szkole pierwsza audycja muzyczno - edukacyjna z cyklu zaplanowanych comiesięcznych mini koncertów organizowanych przez Centrum Edukacji ATUT. Uczestniczyli w niej uczniowie szkoły podstawowej, którzy zobaczyli wykonane przez profesjonalistów polskie tańce narodowe: poloneza, mazura, kujawiaka, krakowiaka, oberka oraz tańce regionalne z okolic Lublina i Wielkopolski.

 • P1010078W czwartkowe popołudnie 15 października br. uczniowie klasy III G wraz z wychowawczynią udali się do Centrum Kultury w Śmiglu, gdzie w pracowni plastycznej pod okiem instruktora pana Antoniego Szulca uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny.

 • ognW środę 14 października 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do lasu w Sokołowicach.

 • Image25W dniu 5.10 w Dłużynie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W imprezie wzięły udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Uczniowie mieli do pokonania różne dystanse w zależności od płci i wieku.

 • Image10Dnia 29 września 2015 r. uczniowie  wraz z opiekunem udali się do Leśniczówki Koczury, aby  podsumować akcję Sprzątania Świata – Polska 2015, pod hasłem „Wyprawa – poprawa”.

 • 9Wrzesień w naszym oddziale przedszkolnym był miesiącem, w którym szczególny nacisk kładliśmy na bezpieczeństwo. Dlatego w dniu 24-09-2015r przedszkolaki miały okazję spotkać się z panem policjantem. Dariuszem Mikołajczakiem z Komisariatu Policji w Lesznie.

 • SAM 2848.JPG18 września 2015 r. uczniowie klasy IV wraz z rodzicami, dyrektorem szkoły oraz wychowawczynią spotkali się przy grillu. Pogoda tego popołudnia była super i wszyscy świetnie się bawili. Spędzanie ze sobą czasu inaczej niż na lekcjach bardzo pozytywnie wpływa na atmosferę w klasie.

 • 20151005 084522W dniu 05-10-2015r dzieci z grupy 4-5-6-latków korzystając z jesiennych zbiorów warzyw i owoców postanowiły zrobić sałatkę owocową oraz warzywną. Po przygotowaniu stanowisk  oraz wyszorowaniu rączek, przystąpiły do pracy.

 • SAM 2852.JPGDnia 28.09.2015r. klasa II i III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Wolsztyna.  Wyruszyliśmy pociągiem ze stacji we Włoszakowicach.  Dla wielu naszych uczniów była to pierwsza podróż tym środkiem lokomocji. Droga upłynęła wszystkim na podziwianiu za oknem widoków i kolejnych stacji.

 • 23 września dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I-III wzięli udział w autorskim projekcie Telewizji Polskiej ph "Teatr dla Szkół". Dzieci oberzały spektakl iTeatru - baśń "O krasnoludkach i sierotce Marysi", w wykonaniu aktorów Teatru im. J.Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. W tym samym czasie historię Koszałka - Opałka i biednej Marysi podziwiali uczniowie szkół z całego kraju, gdyż oferta ma charakter transmisji internetowej, szczególnie skierowanej do dzieci ze wsi i małych miasteczek, dla których udział w wielu wydarzeniach kuturalnych jest ograniczony.

  A.W.

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl