^Powrót do góry

logo

Festyn41Tradycją szkoły w Dłużynie jest organizowanie festynu szkolnego. W tym roku odbył się on w niedzielę 17 czerwca. Impreza jak co roku przygotowywana była przez uczniów, rodziców i nauczycieli dłużyńskiej szkoły.

Na festyn licznie przybyli mieszkańcy wsi, na których czekało wiele atrakcji.

Po oficjalnym rozpoczęciu miał miejsce popis wokalny uczniów Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach. Przed publicznością wystąpili również najmłodsi uczniowie prezentując przygotowane układy taneczne.

Festyn szkolny uświetnił także pokaz mażoretek. Ponadto przygotowane zostało przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, w którym aktorami byli rodzicie dzieci przedszkolnych. Spektakl podobał się zarówno młodszej jak i starszej widowni. Podczas trwania festynu można było skorzystać również z innych rozrywek takich jak konkurencje sportowe, strzelanie z wiatrówki, rzutki, zabawy na placu zabaw i dmuchanym zamku czy malowanie twarzy. Na wszystkich przybyłych czekały stoiska z ciastem, kawą i grillowaną kiełbasą. Wspaniałą zabawę zakończyło losowanie nagród loterii fantowej. Pośród wielu cennych wygranych główną był rower ufundowany przez Gminę Włoszakowice.

Festyn cieszył się dużym powodzeniem dzięki wszystkim uczestnikom, sponsorom oraz osobom zaangażowanym w jego organizację, którym szkoła jeszcze raz serdecznie dziękuje.

                                                                                                                                 M. Krakowiak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl