^Powrót do góry

logo

wolontariusze-maj2018Dnia 29 maja naszą szkołę - już po raz drugi w tym roku szkolnym - odwiedzili wolontariusze z European Voluntary Service. Tym razem były to osoby z Grecji i Włoch. Fundacja Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie gości zagranicznych wolontariuszy od 2010 roku. W ramach swojej pracy w fundacji odwiedzają oni różnorakie placówki między innymi przedszkola, szkoły, stowarzyszenia. Ich pobyt w Polsce pokryty jest z środków Komisji Europejskiej pt. „Erasmus+", wcześniej znanych jako „Młodzież" i „Młodzież w Działaniu".

Niki z Grecji oraz Eleonora z Włoch poprowadziły zajęcia w klasie III, VII i III gimnazjum, podczas których opowiedziały o kulturze swoich krajów.

Uczniowie mogli sprawdzić też swoją wiedzę z geografii określając położenie państw, podając ich stolice czy najwyższe szczyty górskie. Dzieci i młodzież zmierzyły się również z „łamańcami językowymi”, co przysporzyło wiele śmiechu. Nasi goście także spróbowali swoich sił z językiem polskim, który według nich jest bardzo trudny. Nie zabrakło również zabawy na dywanie z najmłodszymi uczniami.

Zajęcia z wolontariuszkami były dla uczniów niezwykła lekcją. Dzięki niej poznali oni kulturę innych krajów oraz mieli okazję sprawdzić swoją widzę z języka angielskiego i geografii. Te zajęcia na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

M.Krakowiak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl