^Powrót do góry

logo

Aktualności

Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie z nauczycielami "drzwi otwarte",
które odbędą się w dniu 7 grudnia 2017 r.
Godziny w których nauczycie będą do dyspozycji rodziców:

drzwi otwarte grudzie

 

Nasi Uczniowie na lekcjach matematyki nie tylko dodają, odejmują, mnożą, dzielą, potęgują czy pierwiastkują, lecz również ćwiczą umiejętności artystyczne. Bo przecież lekcja matematyki też może być ciekawa. Uczniowie samodzielnie budowali szkielety graniastosłupów. Dzięki temu poznali nowy dział w matematyce prze dotyk. Zdjęcia dostępne w galerii.

P.Głuszak

konkurs informatycznyW dniu 18.05.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Leszczyńskich Mistrzostwach w Informatyce, które odbyły się w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie. Patronat honorowy nad konkursem pełnił prezydent miasta Leszna. W festiwalu brały udział szkoły z Leszna oraz powiatu leszczyńskiego - Dłużyna i Lasocice.

Czytaj więcej: VII Leszczyńskie Mistrzostwa w Informatyce

dudziarzWe wtorek 15 maja gościliśmy w przedszkolu tatę Karola, pana Wojtka Białasika. Pan Wojtek przyszedł zagrać nam na dudach wielkopolskich. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć ten stary instrument. Dowiedziały się jak wyglądają i nazywają się jego poszczególne elementy, chętnie skorzystały z możliwości zagrania na dudach.

Czytaj więcej: Dudziarz w przedszkolu

spotkanie z pisarkDnia 16 maja do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość. Była to pani Ewa Rosolska – najprawdziwsza pisarka.

Jako pierwsi spotkali się z panią Ewą najmłodsi. Poznali cykl jej książek „Bajeczki babeczki”. Najbardziej spodobały się opowieści o żabie i bocianie, które przechytrzyły listonosza oraz o zagubionych kropkach. Dzieci obejrzały kolorowe ilustracje i zadały wiele pytań dotyczących nie tylko książek, ale i prywatnego życia naszego gościa.

Czytaj więcej: Spotkanie z Ewą Rosolską

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl