^Powrót do góry

logo

Aktualności

lodowisko1W dniu 12.02 uczniowie naszej szkoły razem z panią Magdaleną Krakowiak i Michałem Omieczyńskim, wybrali się na lodowisko do Kościana. Wyjazd ten miał na celu m.in. naukę oraz doskonalenie kroku łyżwowego. Bawiliśmy się bardzo dobrze, chociaż nie obyło się bez upadków. Czas spędzony na lodowisku minął bardzo szybko, gdyż żaden uczeń nie miał czasu na nudę, pełni wrażeń i emocji wracaliśmy do domów.

M.Omieczyński

Dzie Babci i Dziadka1"Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości, witamy wszystkich zebranych gości …"- takimi słowami przedszkolaki oraz uczniowie z I i II klasy Szkoły Podstawowej w Dłużynie przywitały swoich Dziadków podczas uroczystości z okazji ich święta. 

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

4Dnia 7 lutego 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Dłużynie wzięli udział w akcji „Marzycielska Poczta” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Jest to wspaniała ogólnopolska inicjatywa, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Czytaj więcej: „Marzycielska Poczta”

Rok 1918 był niezwykle ważny dla Polaków, którzy po 123 latach odzyskali utraconą niepodległość. Jednak Wielkopolska miała w znacznej części pozostać poza granicami naszego kraju, na co nie chcieli zgodzić się jej mieszkańcy.  27.12.1918 r. wybuchło Powstanie Wielkopolskie, w styczniu mieszkańcy Włoszakowic rozpoczęli akcję rozbrojeniową i przystąpili do walk powstańczych.

Czytaj więcej: Tylko iskry było potrzeba, aby w naszym...

W dniu 30 stycznia br. (środa)

odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami

podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2018/19

wg. następującego harmonogramu:

zebranie rodz 2019 

 

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl